Vratislavia Medica, Szpital im. Św. Jana Pawła II to jedna z najnowocześniejszych placówek medycznych w Polsce, w której świadczone są stacjonarne oraz ambulatoryjne usługi w zakresie kompleksowej rehabilitacji medycznej. Niezmiernie istotnym elementem oferty szpitala jest także chirurgia narządów ruchu oraz chirurgia plastyczna.

REHABILITACJA

W ramach świadczeń rehabilitacyjnych, w placówce oferowane są m.in.: kinezyterapia indywidualna i grupowa, fizykoterapia, hydroterapia i różne formy masażu leczniczego. Centrum rehabilitacyjne jest zlokalizowane na parterze, gdzie oprócz gabinetów do terapii indywidualnej znajdują się m.in.: sala ćwiczeń o powierzchni 200 m2, basen do hydrokinezyterapii wyposażony w tory z przeciwprądami służące do nauki chodzenia, oraz kriokomora. W placówce znajdują się również gabinety do hydroterapii – zabiegów w środowisku wodnym (masaży wirowych i podwodnych).

OPIEKA SZPITALNA

W ramach opieki szpitalnej funkcjjonują cztery oddziały rehabilitacyjne: neurologiczny, ogólnoustrojowy, kardiologiczny, chirurgii urazowo ortopedycznej. Pacjenci mają do dyspozycji wygodne jedno i dwuosobowe pokoje wyposażone w przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych łazienki.

ZABIEGI OPERACYJNE

Nasi lekarze specjalizują się w leczeniu operacyjnym poszczególnych narządów ruchu oraz chirurgii plastycznej.

  • zabiegi endoprotezoplastyk stawu biodrowego, kolanowego i innych,
  • zabiegi rekonstrukcyjne po urazowym uszkodzeniu więzadeł np. stawu kolanowego, barkowego,
  • zabiegi korekcyjne w chorobach narządu ruchu,
  • zabiegi korygujące wad wrodzonych i nabytych narządu ruchu,
  • oraz wiele innych procedur zabiegowych w ortopedii planowej, jak i medycynie sportowej, szczególnie w zabiegowym leczeniu urazów, do których doszło w wyniku uprawiania sportu.
  • zabiegi korygujące z zakresu chirurgii plastycznej.

FUNKCJONALNOŚĆ

Szpital posiada cztery kondygnacje nadziemne o łącznej powierzchni użytkowej ponad 10 tys. m2, parking oraz lądowisko dla helikopterów. Na terenie ośrodka dostępna jest również apteka z funkcją drive (z której można korzystać nie wysiadając z samochodu). Szerokie, oznakowane ciągi komunikacyjne, dostosowanie do potrzeb osób z ograniczoną sprawnością ruchową sprawiają, że pacjenci mogą swobodnie przemieszczać się po obiekcie.

Szpital położony jest przy drodze S5 prowadzącej do Poznania, Autostradowej Obwodnicy Wrocławia umożliwiającej dogodny dojazd do pobliskiej drogi ekspresowej S8 Wrocław – Warszawa oraz Autostrady A4.