Test PANBIO COVID-19 AG

SZYBKI TEST DO JAKOŚCIOWEGO WYKRYWANIA ANTYGENU SARS-COV-2


W szpitalu Vratislavia Medica możesz wykonać szybki test antygenowy Panbio COVID-19 Ag.

Test antygenowy jest jednym z badań wykorzystywanych w diagnostyce koronawirusa, który spełnia wytyczne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Test umożliwia szybkie, jakościowe wykrycie antygenu SARS-CoV-2 w wymazie z nosa lub nosogardzieli. Test Panbio stosowany jest do wczesnej diagnostyki aktywnej infekcji koronawirusa COVID-19.

Czas oczekiwania na wynik


Test daje wynik po 15-20 minutach.

O czym świadczy wynik badania


 • WYNIK DODATNI - wskazuje na aktywne zakażenie SARS-COV-2. W razie jego otrzymania należy skonsultować się z lekarzem rodzinnym i potwierdzić wynik z zastosowaniem diagnostyki molekularnej RT-PCR.
 • WYNIK UJEMNY - nie wykluczają zakażenia SARS-CoV-2 i nie może być stosowany jako wyłączna podstawa leczenia lub innych decyzji terapeutycznych.

Skuteczność testu


Według producenta skuteczność, specyficzność i dokładność testu wynosi przeciętnie 97%, wykazuje czułość 93.3% oraz swoistość 99, 4%, co oznacza , że w nielicznych wynikach pozytywnych lub negatywnych istnieje możliwość wyniku fałszywie dodatniego lub fałszywie negatywnego.

Cena badania - Test PANBIO VOVID-19 AG


 • test PNABIO - 115 zł

TEST NA PRZECIWCIAŁA
ANTY-SARS-COV-2 W KLASIE IgM I IgG

W szpitalu Vratislavia Medica możesz wykonać badanie serologiczne wykrywające przeciwciała anty-SARS-CoV-2 w klasie IgM, IgG oraz obu klasach. Przeciwciała te są wytwarzane przez organizm w odpowiedzi na kontakt z koronawirusem.

Wynik badania serologicznego informuje o tym, czy pacjent przebył infekcję. Badanie przeciwciał pozwala zidentyfikować „ozdrowieńców”.

We Vratislavia Medica można wykonać trzy różne testy


 • IgM – przeciwciała te produkowane są w pierwszych dniach infekcji, ich wysoki poziom świadczy o wczesnym etapie choroby COVID-19, następnie stopniowo maleje.
 • IgG – nazywane są przeciwciałami późnej fazy infekcji. Obecność tylko tych przeciwciał wskazuje, że do infekcji nie doszło przez ostatnich kilka tygodni, lecz dużo wcześniej.
 • IgM + IgG – obecność obu przeciwciał wskazuje, że do infekcji doszło w ostatnich kilku tygodniach.

Kiedy należy wykonać badanie


Badanie najczęściej wykonywane jest w celu sprawdzenia, czy przechodziliśmy infekcję COVID-19 bezobjawowo. Badanie przeciwciał jest również wykorzystywane w diagnostyce powikłań po chorobie COVID-19.

Badanie nie wymaga szczególnego przygotowania, nie trzeba być na czczo.

Wynik dodatni, tj. obecność przeciwciał IgG i/lub IgM nie jest podstawą do rozpoznania zakażenia. W celu potwierdzenia aktualnego zakażenia, konieczne jest wykonanie testu RT-PCR.

Czas oczekiwania na wynik


Najczęściej wynik dostępny jest już następnego dnia (po upływie 24h).

Cena badania w kierunku przeciwciał ANTY-SARS-COV-2


 • Klasa IgG – 110 zł
 • Klasa IgM – 110 zł
 • Klasa IgG + IgM – 190 zł

W CELU UMÓWIENIA TERMINU BADANIA SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI:
71 387 66 00

Zaplanuj wizytę

Informujemy, że Państwa zgłoszenie wysłane poprzez formularz kontaktowy, nie jest równoznaczne z rezerwacją wizyty.
Po przesłaniu zgłoszenia przedstawiciel Vratislavia Medica Sp. z o.o. skontaktuje się z Państwem celem potwierdzenia terminu i godziny wizyty.

  ZAPLANUJ WIZYTĘ