Informacja dla pacjentów Vratislavia Medica

Szanowni Pacjenci!

Z uwagi na wprowadzony stan zagrożenia epidemicznego, z troski o bezpieczeństwo Wasze i pracowników szpitala Vratislavia Medica, prosimy o stosowanie się do poniższych zasad, które mają na celę ochronę przed zarażeniem Koronawirusem Covid-19.

Prosimy wyłącznie o kontakt telefoniczny na nr +48 71 387 66 00 lub mailowy rejestracja@vratislavia-medica.pl, w celu zasięgnięcia informacji, ustalenia terminu przyjęcia, rejestracji.

Występują u Ciebie objawy przeziębienia, grypy? Koniecznie zostań w domu!

Jeżeli masz objawy przeziębienia takie jak m.in.  gorączka, kaszel, katar, złe samopoczucie, nie przyjeżdżaj do naszego szpitala, zostań w domu.  Skontaktuj się z nami telefonicznie w celu ustalenia innego terminu wizyty +48 71 387 66 00.

Jeżeli jesteś umówiony na konsultację lekarską

Koniecznie przyjedź sam bez towarzystwa innych osób. Na konsultację zgłoś się punktualnie, maksymalnie na 10 minut przed planowaną wizytą. Staramy się ograniczyć ilość osób zgłaszających się do naszego szpitala oraz zmniejszyć czas oczekiwania na konsultację. Prosimy o dokonywanie płatności kartą. 

Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych osób przebywających w Twoim otoczeniu.

Przy wejściu do szpitala znajdują się płyny dezynfekcyjne, prosimy o odkażenie dłoni oraz zachowanie bezpiecznej odległości od innych osób min. 1 metr. Pracownik szpitala mierzy temperaturę termometrem bezdotykowym wszystkim osobom wchodzącym do budynku.

Jeżeli jesteś umówiony na zabieg operacyjny lub rehabilitację ambulatoryjną w naszym szpitalu

Ze względu na bezpieczeństwo pacjentów i personelu podjęliśmy decyzję o odwołaniu zabiegów operacyjnych oraz pacjentów z oddziału dziennego, pacjentów umówionych na rehabilitację ambulatoryjną, rehabilitację dziecięcą odbywającą się w ramach NFZ i odpłatnie. Wszystkie zaplanowane zabiegi odbędą się w późniejszym terminie.

Odwiedziny u pacjentów przebywających w szpitalu Vratislavia Medica

Zgodnie z decyzją Wojewody Dolnośląskiego został w szpitalu wprowadzony całkowity zakaz odwiedzin u pacjentów przebywających na oddziałach. Jeżeli chciałbyś przekazać bliskiej osobie jakieś rzeczy, to zgłoś się do recepcji głównej szpitala, pielęgniarka przekaże je wskazanej osobie.

W sytuacjach wyjątkowych odwiedziny będą możliwe po uzyskaniu zgody Dyrektora ds. Lecznictwa.

Pamiętaj! Profilaktyka to podstawa!

Działania profilaktyczne zalecane przez Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwo Zdrowia oraz Narodowy Fundusz Zdrowia, to m.in.:Wróć do listy aktualności