ul. Lekarska 1, Wrocław

Adres Szpitala

(71) 387 66 00

Rejestracja

Pon. - Pt.: 7:00 - 20:00

Godziny otwarcia

Dr n. med. Edyta Karasek geriatra i specjalista chorób wewnętrznych, została zaproszona do Radia Rodzina w ramach audycji – Radiowy Klub Seniora.

Pani doktor miała okazję przybliżyć zagadnienia dotyczące leczenia osób starszych oraz szczegółowo opowiedzieć na pytania dotyczące tego czym zajmuje się geriatra, kiedy i z jakimi problemami można się do niego zwrócić. Opowiadała między innymi o tym, jak istotne jest holistyczne podejście podejściu, jakie stosuje w swoim ponad dwudziestoletnim doświadczeniu w leczeniu pacjentów geriatrycznych i internistycznych.

U osób w podeszłym wieku często występuje, wielochorobowość a z biegiem lat mózg człowieka ulega naturalnemu procesowi starzenia się, któremu często towarzyszą zmiany degeneracyjne układ nerwowy. W takich przypadkach do czynienia mamy z poważnymi zmianami patologicznymi prowadzącymi do różnego rodzaju zespołów otępiennych, z których najbardziej zanana jest choroba Alzheimera. Dlatego jest tak ważna, całościowa ocena pacjenta powalająca prawidłowo rozpoznać problemy w przypadku pacjentów 65+.

Pani doktor Edyta Karasek w szpitalu Vratislavia Medica, konsultuje pacjentów w poradni geriatrycznej oraz prowadzi badania pamięci w ramach CENTRUM DIAGNOSTYKI I LECZENIA ZABURZEŃ PAMIĘCI I OTĘPIEŃ.

Rozmowę z dr n. med. Edyta Karasek pt. „Kiedy udać się do geriatry” można odsłuchać pod linkiem : https://www.radiorodzina.pl/audycje/radiowy-klub-seniora-194-kiedy-zglosic-sie-do-geriatrii/

Zapraszamy!