Strona główna » Operacje i zabiegi » Ginekologia
W szpitalu Vratislavia Medica w trosce o zdrowie wszystkich Pań, stworzyliśmy wyjątkowe miejsce Centrum Kobiety Vratislavia Medica w którym eksperci ginekologii z różnych krańców polski łączą swoją wiedzę i umiejętności oferując małoinwazyjne metody leczenia chorób żeńskiego układu płciowego.
Jeżeli szukasz ośrodka medycznego w którym znajdziesz doświadczonych specjalistów ginekologii i położnictwa, nowoczesne i małoinwazyjne metody leczenia, komfortowe warunki pobytu, szpital Vratislavia Medica, będzie dla Ciebie idealnym miejscem.
98% zabiegów ginekologicznych i uroginekologicznych wykonujemy technikami małoinwazyjnymi!
Nasi specjaliści w codziennej pracy wykorzystują małoinwazyjne i innowacyjne metody leczenia, dzięki którym skrócony zostaje okres rekonwalescencji, będziesz mogła szybciej powrócić do zdrowia i dawnej aktywności. Nad Twoim zdrowiem i bezpieczeństwem, czuwa zespół medyczny składający się z ginekologów, anestezjologów, instrumentariuszek, pielęgniarek anestezjologicznych oraz oddziałowych. Wszystkie zabiegi ginekologiczne przeprowadzane są z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa. Szpital posiada dwie sale operacyjne, wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny, umożliwiający przeprowadzenie szerokiego spektrum zabiegów ginekologicznych i uroginekologicznych.
Czym jest obniżenie narządów miednicy mniejszej?
Obniżenie narządów miednicy mniejszej, znane również jako prolaps narządów miednicy, jest stanem, w którym narządy miednicy, takie jak pęcherz, macica lub odbytnica, opadają w kierunku pochwy. Może to wystąpić u kobiet w różnym wieku, ale częściej pojawia się u pań po menopauzie lub po wielu porodach.
Przyczyny występowania obniżenia narządów miednicy mniejszej
Objawy obniżenia narządów miednicy mniejszej
Objawy obniżenia narządów miednicy mogą być różnorodne i zależą od stopnia zaawansowania schorzenia. Niektóre z najczęstszych objawów to:
Operacyjne metody leczenia
W przypadku obniżenia narządów miednicy mniejszej, istnieje kilka operacyjnych metod leczenia, z których najczęstsze to operacje z dostępu brzusznego oraz pochwowego.
W szpitalu Vratislavia Medica wykonujemy zabiegi operacyjne zaburzeń statyki, m.in.:
Metoda operacyjna dobierana jest przez lekarza podczas konsultacji kwalifikacyjnej na podstawie wywiadu medycznego, stanu zdrowia pacjentki oraz indywidualnych potrzeb.
Czym są mięśniaki macicy?
Mięśniaki macicy są łagodnymi guzkami, które powstają z komórek mięśniowych macicy. Są one jednym z najczęstszych problemów ginekologicznych występujących u kobiet. Mimo że mięśniaki są zazwyczaj łagodnymi zmianami, mogą wywoływać nieprzyjemne objawy, które wymagają uwagi medycznej.
Objawy mięśniaków macicy:
Objawy mięśniaków macicy mogą być różne dla każdej kobiety, jednak niektóre osoby mogą nie odczuwać żadnych dolegliwości. Wśród najczęstszych objawów można wymienić:
Metody leczenia:
Ginekolodzy stosują różne metody leczenia mięśniaków, do najczęstszych zaliczyć można:
Dobór metody leczenia uzależniony jest od wielu czynników, m.in. rodzaju, wielkości oraz ich umiejscowienia, wieku pacjentki oraz tego, czy planuje w przyszłości zajście w ciążę. Metoda leczenia ustalana jest indywidualnie podczas konsultacji kwalifikacyjnej z ginekologiem.
Nietrzymanie moczu to stan, w którym kobieta traci kontrolę nad wyciekiem moczu z pęcherza. To częsty problem, który wpływa na życie wielu kobiet na całym świecie. Choć może Ci się wydawać wstydliwy i trudny do poruszenia, to ważne jest, aby zrozumieć, że nie jesteś sama. Nietrzymanie moczu może mieć różne nasilenie, od lekkiego wycieku podczas śmiechu kaszlu, wysiłku, po całkowitą utratę kontroli nad pęcherzem. Istnieją jednak skuteczne metody leczenia, które pozwalają na odzyskanie radości i komfortu życia.
Wyróżnia się kilka rodzajów nietrzymania moczu, do najczęściej występujących należą:
Kto jest narażony na nietrzymanie moczu?
Nietrzymanie moczu jest w większości przypadków wynikiem ubytku kolagenu/ albo i defektu kolagenu, który często ma podłoże genetyczne i niezależnie od stylu życia prowadzi do niekontrolowanej utraty moczu. Niemniej są czynniki, które predysponują do wcześniejszego pojawienia wyżej wymienionych schorzeń.
Nietrzymanie moczu może dotyczyć kobiet w różnym wieku, ale istnieją grupy bardziej narażone na wystąpienie tego problemu:
Warto zrozumieć, że nietrzymanie moczu nie jest czymś, z czym trzeba się godzić. Istnieją skuteczne metody leczenia, które pozwalają na poprawę jakości życia.
Skuteczne metody leczenia we Vratislavia Medica
W szpitalu Vratislavia Medica pomagamy pacjentkom, które zmagają się z nietrzymaniem moczu. Nasz zespół specjalistów w dziedzinie uroginekologii oferuje nowoczesne, skuteczne i małoinwazyjne metody, które są skuteczne w leczeniu tego problemu.
Beznapięciowa taśma podtrzymująca cewkę TOT i TVT
Złotym standardem i jednymi z najskuteczniejszych metod leczenia nietrzymania moczu, są beznapięciowe taśmy podtrzymujące cewkę TVT (Tension-Free Vaginal Tape). Zabieg z wykorzystaniem taśmy pozwala na znaczną poprawę kontroli nad pęcherzem i minimalizuje występowanie niekontrolowanego wycieku moczu. Skuteczność tej metody leczenia wynosi około 96%, a efekty odczuwalne są niemal natychmiast.
Jak wygląda zabieg?
Zabieg z użyciem taśmy może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym lub przewodowym, w zależności od indywidualnych potrzeb pacjentki oraz wskazań medycznych. Podczas zabiegu lekarz umieszcza specjalną taśmę w okolicach cewki moczowej. Taśma ta podtrzymuje cewkę moczową w odpowiedniej pozycji, zapobiegając wyciekowi moczu. Po zabiegu pacjentka może potrzebować kilku dni na rekonwalescencję. Czas hospitalizacji wynosi najczęściej 2-3 dni.
Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z naszym koordynatorem:
DANE REJESTROWE:
Vratislavia Medica Sp. z o .o.
ul. Lekarska 1, 51-134 Wrocław
KRS: 0000373981 NIP: 898-21-83-459
Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego
Wysokość Kapitału Zakładowego 65.670.000,00 zł w całości wpłacony
Rachunek bankowy w Santander Bank Polska S.A. o numerze:
67 1090 1522 0000 0001 2352 7868