Otwarcie kaplicy w szpitalu Vratislavia Medica

Miło nam jest poinformować o otwarciu kaplicy w szpitalu Vratislavia Medica. W niedzielę, 11-lutego, arcybiskup Józef Kupny poświęcił jej wnętrze i wraz z ks. prof. Andrzejem Tomko oraz ks. Pawłem Cembrowiczem odprawili w kaplicy mszę świętą.

W uroczystym nabożeństwie wraz z  Panem Prezesem Stanisławem Hanem i jego bliskimi udział wzięli również pacjenci i pracownicy szpitala. Przy okazji poświęcenia kaplicy, Pan Prezes z rąk abp. Kupnego otrzymał wyjątkowe odznaczenie – medal św. Jadwigi za zasługi dla archidiecezji wrocławskiej. Jak zaznaczył podczas krótkiej przemowy, szpital nie bez powodu nosi imię św. Jana Pawła II. ­- Zawsze uważałem, że w takiej placówce powinna znajdować się kaplica, w której pacjenci będą mogli w spokoju i zadumie pomodlić się oraz pewne sprawy przemyśleć. To takie miejsce wyciszenia i zastanowienia się nad sobą, nad swoim życiem – powiedział Pan Prezes Stanisław Han.

Kaplica w szpitalu Vratislavia Medica znajduje się na 1-szym piętrze. Jest ogólnodostępna zarówno dla pacjentów jak i personelu placówki. Wszyscy wierzący będą mogli się tam nie tylko pomodlić, ale również wziąć udział w mszy świętej.

fot. materiały Gościa WrocławskiegoWróć do listy aktualności