Pierwszy zabieg nukleoplastyki we Vratislavia Medica

Z przyjemnością informujemy, że dzisiaj dr Dariusz Podgórski pierwszy raz w naszym szpitalu, wykonał zabieg nukleoplastyki.

Nukleoplastyka jest to innowacyjna, bezoperacyjna metoda leczenia dyskopatii szyjnej i lędźwiowej kręgosłupa.

Zabieg ten wykonywany jest trybie chirurgii jednego dnia, w znieczuleniu miejscowym, pod kontrolą RTG, w sterylnych warunkach na bloku operacyjnym.

NA CZYM POLEGA ZABIEG NUKLEOPLASTYKI

Nukleoplastyka polega na odbarczeniu przepukliny krążka miedzykręgowego, która na podstawie przeprowadzonych badań (szczegółowy wywiad z pacjentem, badanie NMR kręgosłupa, często również EMG)  uznana jest za przyczynę silnych dolegliwości bólowych u pacjenta.  W trakcie zabiegu neurochirurg przezskórnie nakłuwa krążek specjalną kaniulą, przez którą zostaje wprowadzona elektroda, która wytwarza łuk plazmowy, rozbijając masę jądra miażdżystego na cząsteczki wody
i dwutlenku węgla. Elektroda w trakcie zabiegu zmienia swoje położenie, co wpływa na zmniejszenie objętości jądra miażdżystego.

Procedura ta jest wystarczająca do znacznego obniżenia ciśnienia wewnątrz dysku oraz umożliwia wycofanie się przepukliny.

Ta innowacyjna metoda leczenia jest alternatywą dla pacjentów którzy obawiają się leczenia operacyjnego lub w przypadkach, w których leczenie operacyjne budzi wątpliwość.

ZALECENIA PO ZABIEGU ORAZ KONTYNUACJA LECZENIA

Po przeprowadzonym zabiegu wskazane jest leżenie w łóżku przez 3 dni oraz noszenie specjalistycznego pasa ortopedycznego.

Powodzenie zabiegu uzależnione jest również od prawidłowego postępowania pacjenta, zgodnie
z zaleceniami lekarza prowadzącego, jak również zastosowanie odpowiedniej rehabilitacji.
Dzięki temu po 4-6 tygodniach potrzebnych na wygojenie się dysku, pacjent powraca do zdrowia
i aktywności.

Jeżeli chciałbyś skorzystać z tej innowacyjnej metody leczenia dyskopatii kręgosłupa, koniecznie umów się na konsultację z naszym neurochirurgiem dr. Dariuszem Podgórskim.


NA KONSULTACJĘ UMÓWISZ SIĘ:
telefonicznie: 71 387 66 00
mailowo: rejestracja@vratislavia-medica.pl
rejestracja online: TUTAJ

 Wróć do listy aktualności