ul. Lekarska 1, Wrocław

Adres Szpitala

(71) 387 66 00

Rejestracja

Pon. - Pt.: 7:00 - 20:00

Godziny otwarcia

Poradnia endokrynologiczna dla dzieci

Czym zajmuje się specjalista endokrynologii dziecięcej?

Endokrynolog dziecięcy zajmuje się diagnostyką i leczeniem schorzeń związanych z układem hormonalnym u dzieci. To specjalista, który monitoruje rozwój hormonalny dziecka, dbając o równowagę hormonów niezbędną dla prawidłowego wzrostu, dojrzewania i funkcjonowania organizmu.

Endokrynolog specjalizuje się w leczeniu zaburzeń pracy układu dokrewnego, który obejmuje tarczycę z przytarczycami, przysadkę mózgową, trzustkę, nadnercza oraz jajniki u kobiet i jądra u mężczyzn. Wszystkie te organy odpowiedzialne są za produkcję hormonów lub ich wydzielanie. Jeżeli dojdzie do zaburzeń równowagi w ich pracy, dochodzi do zaburzeń hormonalnych.

Jak wygląda pierwsza konsultacja z endokrynologiem dziecięcym?

Podczas pierwszej konsultacji lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad medyczny obejmujący m.in. choroby tarczycy w rodzinie, przebieg ciąży oraz stosowane leki. jeżeli na konsultację endokrynologiczną kieruje pediatra to warto zapytać go o badanie jakie należy zabrać ze sobą do endokrynologa, jeżeli rodzic sam podejmuje decyduje się na odbycie wizyty to endokrynolog wystawi skierowanie na wybrane badania labroratoryjne. Podczas konsultacji endokrynolog może zdecydować o konieczności wykonania badania USG tarczycy.

Najczęstsze schorzenia

Kiedy udać się z dzieckiem do endokrynologa?

W naszej ofercie

Nasi specjaliści

Cennik

Chcesz skorzystać z usług endokrynologa dziecięcego?