ul. Lekarska 1, Wrocław

Adres Szpitala

(71) 387 66 00

Rejestracja

Pon. - Pt.: 7:00 - 20:00

Godziny otwarcia

Poradnia onkologii i hematologii dziecięcej

Czym zajmuje się specjalista hematologii i onkologii dziecięcej?

Hematolog dziecięcy specjalizuje się w wyjątkowo wymagającym obszarze medycyny, ściśle związanym z onkologią i pediatrią. Do jego zakresu należy diagnozowanie oraz leczenie zaburzeń i chorób związanych z układem krwiotwórczym, czyli niedokrwistościami, małopłytkowościami, zaburzeniami krzepnięcia, oraz wszystkimi chorobami nowotworowymi u dzieci takich jak białaczki, chłoniaki, guzy mózgu, guzy lite.

Dodatkowo, specjalista ten zajmuje się edukacją dzieci dotkniętych nowotworami oraz ich rodziców.

Poradnia specjalizuje się w udzielaniu konsultacji specjalistów dziecięcych dotyczących schorzeń onkologicznych oraz hematologicznych. Oferuje również badania diagnostyczne, takie jak ultrasonografia, oraz badania laboratoryjne. Dodatkowo, zapewniamy możliwość skorzystania ze wsparcia psychologicznego dla pacjentów oraz ich rodzin.

Choroby nowotworowe u dzieci różnią się znacznie od chorób onkologicznych u pacjentów dorosłych. Zazwyczaj rozwijają się bardzo szybko, dlatego niezwykle ważne jest, by zgłosić się z dzieckiem do lekarza, jak tylko zaobserwujemy niepokojące objawy, takie jak: zmęczenie, utrata apetytu, wzmożona senność, bóle głowy czy nudności. W wielu przypadkach skuteczność terapii zależy od tego, jak szybko zostanie rozpoczęte leczenie.

Niepokój powinny wzbudzić również pojawiające się u dziecka krwawienia, w tym przedłużające się i obfite krwawienia miesięczne u dziewczynek.

Najczęstsze schorzenia

Kiedy udać się z dzieckiem do hematologa i onkologa dziecięcego?

W naszej ofercie

Nasi specjaliści

Cennik

Chcesz skorzystać z usług hematologa lub onkologa dziecięcego?