ul. Lekarska 1, Wrocław

Adres Szpitala

(71) 387 66 00

Rejestracja

Pon. - Pt.: 7:00 - 20:00

Godziny otwarcia

Poradnia psychologiczna dla dzieci

Czym zajmuje się psycholog dziecięcy?

W naszej poradni psychologicznej dla dzieci i młodzieży łączymy siły z rodzicami, aby wspólnie pracować nad rozwiązaniem wszelkich problemów, z którymi mogą się one zmagać́. Nasi doświadczeni psychoterapeuci specjalizujący się w pracy z dziećmi potrafią nawiązać zaufane relacje z każdym małym pacjentem, pomagając im przezwyciężać lęki, eliminować złe nawyki oraz rozwijać kreatywność.

W naszej praktyce priorytetem jest indywidualne podejście do każdego dziecka, dostosowane do jego potrzeb i potencjału rozwojowego. Stawiamy sobie za cel nie tylko niwelowanie pojawiających się trudności, ale także wspieranie pełnego rozwoju emocjonalnego i społecznego naszych podopiecznych.

Nasi psycholodzy dziecięcy przeprowadzają dokładną diagnostykę, aby zidentyfikować ewentualne nieprawidłowości w zachowaniu i rozwoju dziecka. Dzięki temu możemy skutecznie interweniować i oferować odpowiednie wsparcie w zakresie konsultacji, diagnostyki oraz terapii.

Jak wygląda pierwsza konsultacja z psychologiem dziecięcym?

Na pierwszej konsultacji psycholog dziecięcy stworzy bezpieczną i przyjazną atmosferę, która pozwoli dziecku poczuć się komfortowo. Poprzez różnorodne zabawy, gry i rozmowy psycholog będzie starał się nawiązać kontakt z dzieckiem, poznać jego zainteresowania oraz zrozumieć obawy i potrzeby. Podczas tej pierwszej sesji psycholog będzie również rozmawiał z rodzicami, aby uzyskać więcej informacji na temat historii rozwoju dziecka, jego zachowań oraz trudności, z którymi się boryka. Ten pierwszy kontakt pozwala nam lepiej zrozumieć sytuację oraz dostosować dalszy plan terapeutyczny do indywidualnych potrzeb dziecka i rodziny.

Diagnoza w kierunku ADHD oraz autyzmu u dzieci i młodzieży

W naszej poradni psychologicznej dla dzieci i młodzieży przeprowadzamy również diagnozę w kierunku ADHD oraz autyzmu. Oba pakiety obejmują  cztery spotkania z psychologiem, a każde spotkanie trwa około 60 minut i zawiera:

  • wywiad ogólny – spotkanie z rodzicem bez obecności dziecka,
  • diagnoza kwestionariuszowa – są to dwa spotkania z dzieckiem i rodzicem,
  • podsumowanie – spotkanie z rodzicem i dzieckiem.

Jest to typ diagnozy kwestionariuszowej, gdzie bazowym narzędziem są testy i kwestionariusze oceny.

Ważne! Do pełnego postawienia diagnozy niezbędna jest również konsultacja psychiatry dziecięcego, ponieważ to  lekarz na podstawie badań przeprowadzonych przez psychologa stawia rozpoznanie oraz wystawia zaświadczenia lekarskie na dalsze potrzeby dziecka.
Pakiet diagnostyczny nie obejmuje konsultacji psychiatrycznej.

W naszej poradni psychologicznej diagnozę ADHD oraz autyzmu dzieci i młodzieży przeprowadza psycholog mgr Izabela Krupnik.

Oferujemy wsparcie psychologa w obszarach:

Wspólnie z dziećmi, młodzieżą i rodzicami pracujemy nad:

W naszej ofercie

Nasi specjaliści

Cennik

Chcesz umówić wizytę u psychologa dziecięcego??