Zdrowie pod okiem specjalistów

Psychiatria jest to dziedzina medycyny zajmująca się diagnostyką i leczeniem chorób oraz zaburzeń psychicznych. Podczas konsultacji specjalista na podstawie przeprowadzonego wywiadu medycznego oraz badań wdraża odpowiednią dla pacjenta metodę leczenia oraz dobiera nurt psychoterapii.

Psychiatra jest lekarzem medycyny, który w przeciwieństwie do psychologa może wystawić receptę na lekarstwa, zwolnienie lekarskie (l4) oraz skierowania dla szpitala psychiatrycznego lub na oddział odwykowy. Psychiatra, który nie posiada certyfikatu o ukończeniu psychoterapii nie ma możliwości jej prowadzenia.

Kiedy należy zgłosić się do psychiatry?


Na konsultację psychiatryczną powinieneś zgłosić się, gdy borykasz się m.in. z:

  • zaburzeniami depresyjnymi
  • zaburzeniami psychotycznymi
  • chorobą afektywną dwubiegunową
  • nerwicą, zaburzeniami lękowymi
  • zaburzeniami osobowości
  • kryzysem życiowym
  • brakiem samoakceptacji
  • zaburzeniami otępiennymi u osób starszych
  • zaburzeniami odżywiania
  • uzależnieniami

Jak wygląda konsultacja z psychiatrą?:


Konsultacja z lekarzem psychiatrą przypomina standardową konsultację lekarską. Podczas pierwszej wizyty lekarz przeprowadza dokładny wywiad medyczny, obejmujący ogólny stan zdrowia, występowanie oraz przebieg innych chorób, sytuację rodzinną, zawodową, relacje z otoczeniem oraz występowanie objawów i stopień ich nasilenia. Specjalista na podstawie przeprowadzonego wywiadu, rozmowy z pacjentem oraz pozostałych wyników badań stawia diagnozę, oraz proponuje najlepszą dla pacjenta metodę leczenia, m.in. farmakoterapię, psychoterapię, może również skierować na konsultację do innego specjalisty tj. psychologa, psychoterapeuty lub seksuologa.

Podczas konsultacji lekarz może wystawić receptę na leki, zwolnienie lekarskie oraz wystawić skierowanie do szpitala psychiatrycznego.

Jak przygotować się do pierwszej konsultacji?:


Na pierwszą konsultację psychiatryczną zabierz ze sobą dokumentację medyczną, którą posiadasz, listę przyjmowanych leków oraz przygotuj najlepiej w formie pisemnej pytania do specjalisty, wtedy nie ma obawy, że mógłbyś o czymś zapomnieć.

Cennik

Usługa Cena
Konsultacja psychiatryczna (pierwsza wizyta 300 zł
Konsultacja psychiatryczna (kolejna wizyta) 200 zł

Nasi specjaliści

Zaplanuj wizytę

Informujemy, że Państwa zgłoszenie wysłane poprzez formularz kontaktowy, nie jest równoznaczne z rezerwacją wizyty.
Po przesłaniu zgłoszenia przedstawiciel Vratislavia Medica Sp. z o.o. skontaktuje się z Państwem celem potwierdzenia terminu i godziny wizyty.