Zdrowie pod okiem specjalistów

Zapraszamy na spotkanie dostosowane do Państwa potrzeb.

W zależności od rodzaju trudności i ich nasilenia proponuję:

 • KONSULTACJE PSYCHOLOGICZNE dla osób dorosłych
 • SESJE PSYCHOTERAPEUTYCZNE dla osób dorosłych
 • KONSULTACJE PSYCHODIETETYCZNE dla dzieci, młodzieży i dorosłych

Wizyta trwa około 50 minut. Zapewniamy dyskrecję i zrozumienie.

Mgr Monika Krzysztofik ukończyła 5- letnie studia na kierunku psychologia na Uniwersytecie Wrocławskim, Studia Podyplomowe na kierunku psychodietetyka oraz wiele innych kursów i szkoleń z zakresu psychologii.

Obecnie mgr Krzysztofik jest w trakcie certyfikacji we Wrocławskim Instytucie Psychoterapii na całościowym Kursie Psychoterapii Atestowanym przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Stosuje podejście integracyjne oraz systemowo- ericksonowskie rozszerzone o wiedzę z innych nurtów, takich jak poznawczo- behawioralne, ACT i wiele innych. Pozwala to na osiąganie dużej skuteczności w pracy z różnymi trudnościami i zaburzeniami psychicznymi.

Pracuje zgodnie z zasadami Kodeksu Etycznego Psychologa oraz pod stałą superwizją.

Poniżej więcej szczegółów na temat dostępnych rodzajów wizyt:

KONSULTACJE PSYCHOLOGICZNE dla osób dorosłych


Czasami wystarczy jedno spotkanie, czasem do poprawy niezbędny jest cykl konsultacji Spotkanie może mieć charakter porady lub wsparcia, a może okazać się, że jest potrzeba przeanalizować problem głębiej. Pacjent może wybrać sesję psychoterapeutyczną zamiast konsultacji psychologicznej.

Leczenie może trwać kilka lub kilkanaście tygodni – w zależności od potrzeb Pacjenta.

KONSULTACJE PSYCHODIETYCZNE dla dzieci, młodzieży i dorosłych


Znajomość psychologii połączona z wiedzą z zakresu żywienia i medycyny daje naszej specjalistce możliwość rozwiązywania wieloletnich i bieżących problemów Pacjenta.

Kiedy należy zgłosić się na konsultację:

 • nie akceptujesz swojego ciała, nie lubisz siebie
 • chcesz poprawić swoją kondycję
 • chcesz prowadzić bardziej zdrowy tryb życia
 • borykasz się z nadmierną lub zbyt niską masą ciała
 • masz trudności dotyczące jedzenia (bulimia, ortoreksja lub inne)
 • jesz za mało lub zbyt dużo, podjadasz, objadasz się nadmiernie
 • Twoje dziecko ma problemy z jedzeniem (niejadek, neofobia lub inne)
 • chcesz porozmawiać o zdrowym żywieniu
 • chciałbyś mieć większą motywację do działania i zmiany
 • masz problem z podjęciem decyzji o operacji bariatrycznej lub plastycznej
 • chcesz lepiej poznać siebie

Psycholog prosi Pacjentów o przyniesienie na pierwszą wizytę aktualnych badań laboratoryjnych, pyta o choroby i przyjmowane leki, czasami zachęca do wykonania dodatkowych badań, tak aby wykluczyć organiczne źródła zaburzeń.

Psychologiczne podejście do odchudzania pozwala zwykle osiągnąć zamierzony efekt i oczekiwaną masę ciała bez stosowania diety i bez ryzyka efektu jojo.

Porada psychodietetyczna może często zastąpić wizytę u dietetyka.

Na życzenie Pacjenta oferuje analizę składu ciała metodą impedancji (na sprzęcie In body 120) oraz systematyczne monitorowanie zmian w zakresie masy ciała i aktualnej jego kondycji.

Zdarza się, że problemy z jedzeniem są „wierzchołkiem góry lodowej” i kryją się za nimi inne trudności natury psychologicznej, które wymagają pogłębionej analizy i psychoterapii. Wspólnie z pacjentem szuka rzeczywistych przyczyn problemu, określa cel i strategię oraz metody pracy nad zmianą lub rozwiązaniem.

Ten rodzaj konsultacji polecamy również osobom, które rozważają operację bariatryczną w celu obniżenia masy ciała. Pomoc psychologiczna może zastąpić interwencję chirurgiczną, która jest inwazyjna, nieodwracalna i obarczona ryzykiem.

„W zdrowym ciele zdrowy duch” - ciało wspiera umysł kiedy ten ma trudności, a kiedy ciało ma problemy umysł również może mu pomóc. Terapeuta stosuje holistyczne podejście w terapii – zajmuję się ciałem i duchem jednocześnie.

Bez restrykcji, bez ograniczeń, bez zbędnego stresu.

Konsultacje psychodietetyczne prowadzone są dla dorosłych, dzieci i młodzieży.

KONSULTACJE PSYCHOLOGICZNE dla osób dorosłych


Jeżeli czujesz, że Twoje trudności są rozległe, mają skomplikowane źródło i masz gotowość do intensywniejszej pracy nad sobą- zapraszamy na sesje psychoterapeutyczne.

Psychoterapia to cykl spotkań z terapeutą, podczas których trwa praca nad aktualnym problemem- jej celem jest poprawa zdrowia psychicznego i dobrostanu Pacjenta.

Czas trwania jednej sesji to około 60 minut, najlepiej, aby odbywały się one regularnie. Spotkania odbywają się z zachowaniem anonimowości, dyskrecji i zrozumienia.

Podczas pierwszych trzech spotkań terapeuta prowadzi wywiad z Pacjentem, aby dokładnie poznać problem, co umożliwia określenie celu psychoterapii, strategii i metod pracy.

Pacjent deklaruje zgodę na dalsze spotkania i gotowość do systematycznego zaangażowania i uczestnictwa w terapii. W zależności od trudności z jakimi się boryka Pacjent, psychoterapia może było krótkoterminowa lub długoterminowa (od kilkunastu tygodni do kilku lat), aż do uzyskania trwałej zmiany i poprawy stanu zdrowia Pacjenta.

Mgr. Monika Krzysztofik prowadzi psychoterapię dla osób dorosłych.

Cennik

Usługa Cena
Konsultacja psychologiczna 180 zł
Poradnictwo psychologiczne 180 zł
Psychoterapia indywidualna 170 zł
Terapia par 250 zł
Konsultacja psychodietetyczna (pierwsza wizyta) 180 zł
Konsultacja psychodietetyczna (kolejna wizyta) 150 zł

Nasi specjaliści

mgr Monika Krzysztofik

Psycholog
Psychodietetyk


Zaplanuj wizytę

Informujemy, że Państwa zgłoszenie wysłane poprzez formularz kontaktowy, nie jest równoznaczne z rezerwacją wizyty.
Po przesłaniu zgłoszenia przedstawiciel Vratislavia Medica Sp. z o.o. skontaktuje się z Państwem celem potwierdzenia terminu i godziny wizyty.