ul. Lekarska 1, Wrocław

Adres Szpitala

(71) 387 66 00

Rejestracja

Pon. - Pt.: 7:00 - 20:00

Godziny otwarcia

Poradnia psychiatryczna dla dzieci

Czym jest psychiatria dziecięca?

Psychiatra dziecięcy zajmuje się diagnostyką i leczeniem problemów oraz zaburzeń psychicznych u dzieci, oraz młodzieży w wieku 0-20 lat. Zakres problemów, którymi zajmuje się psychiatra dziecięcy, jest bardzo szeroki, niektóre są typowe dla wieku dziecięcego, inne mogą dotyczyć zarówno osób dorosłych, jak i dzieci, są to między innymi depresja, zaburzenia lękowe oraz schizofrenia. Zakres problemów, którymi zajmuje się psychiatra dziecięcy, jest bardzo szeroki, dlatego bardzo ważne jest, aby do każdego młodego pacjenta specjalista podchodził w sposób holistyczny.

Psychiatra jest lekarzem medycyny, który w przeciwieństwie do psychologa może wystawić receptę na lekarstwa, zwolnienie lekarskie (l4) oraz skierowania dla szpitala psychiatrycznego lub na oddział odwykowy. Psychiatra, który nie posiada certyfikatu o ukończeniu psychoterapii nie ma możliwości jej prowadzenia.

Jak przygotować się do pierwszej konsultacji?

Podczas pierwszej konsultacji z psychiatrą dziecięcym lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad medyczny obejmujący m.in. przebieg ciąży i porodu, rozwoju dziecka od urodzenia do chwili obecnej oraz problemu z którym się zgłaszamy. Na konsultację należy zabrać dokumentację medyczną dziecka. Lekarz na podstawie przeprowadzonego wywiadu może zlecić wykonanie dodatkowych badań diagnostycznych, tj. EEG, EKG, badań laboratoryjnych, badań okulistycznych i laryngologicznych.

Ważne!

Koniecznie zabierz ze sobą dokument zawierający nr PESEL dziecka, tj. tymczasowy dowód osobisty, paszport, legitymacja szkolną lub akt urodzenia lub książeczkę zdrowia dziecka.

Psychiatra w odróżnieniu od psychologa może wystawić receptę, zwolnienie lekarskie oraz w razie takiej konieczności skierowanie do szpitala psychiatrycznego.

Najczęstsze schorzenia

Kiedy udać się do psychiatry dziecięgo?

W naszej ofercie

Nasi specjaliści

Cennik

Chcesz skorzystać z usług psychiatry dziecięcego?