ul. Lekarska 1, Wrocław

Adres Szpitala

(71) 387 66 00

Rejestracja

Pon. - Pt.: 7:00 - 20:00

Godziny otwarcia

Runda ekspertów uroginekologii w szpitalu Vratislavia Medica

Już 13 lutego 2023 roku w szpitalu Vratislavia Medica z inicjatywy prof. Pawła Szymanowskiego odbędzie się wyjątkowe spotkanie ekspertów uroginekologii z całej Polski, pod kierownictwem merytorycznym prof. Gila Levyego z Tel Avivu (Izrael).

W Rundzie Eksperckiej wezmą udział m.in. prof. Paweł Szymanowski (Vratislavia Medica), prof. Wojciech Cnota (Ruda Śląska), prof. Tomasz Łoziński (Rzeszów), dr Grzegorz Gurynowicz (Poznań) lek. Wioletta Szepieniec (Vratislavia Medica), dr Adriana Bil (Kraków) i lek. Hanna Szweda, dr Elżbieta Świeściak (Warszawa).

Podczas warsztatów zostaną przeprowadzone zabiegi plastyki przedniej pochwy z użyciem nowatorskiej siatki z rusztowaniem, u pacjentek z obniżonym pęcherzem moczowym i/lub macicą.

Innowacyjny implant ginekologiczny, który będzie wykorzystywany w trakcie warsztatów operacyjnych, niesie za sobą wiele korzyści dla pacjentek oraz lekarzy operatorów, wśród których najważniejsze to minimalna inwazyjność zabiegu, mniejsze ryzyko powikłań oraz łatwiejsze osadzenie siatki, która w dnie miednicy sama rozkłada się pod pęcherzem i jest prostsza w montażu niż siatki standardowe. Dzięki temu, że siatka nie musi być mocowana do więzadeł w obrębie miednicy, zabieg może zostać przeprowadzony w znieczuleniu przewodowym lub nawet miejscowym. Ma to duże znaczenie u pacjentek obciążonych chorobami internistycznymi, które nie kwalifikują się do znieczulenia ogólnego, a cierpią z powodu obniżenia narządów miednicy mniejszej.

Implant który będzie wykorzystywany podczas warsztatów, został stworzony przy współpracy z prof. Gilem Levym, który był jego pomysłodawcą.

Krótko o naszym ekspercie

Prof. Gil Levy jest uznanym liderem w dziedzinie uroginekologii i chirurgii rekonstrukcyjnej miednicy, specjalizującym się w leczeniu wypadania miednicy mniejszej, nietrzymania moczu oraz zaawansowanej chirurgii miednicy mniejszej. Gil Levy prowadzi również projekty badawczo-rozwojowe dotyczące innowacyjnych instrumentów chirurgicznych i jest autorem wielu patentów zarejestrowanych na całym świecie. Prof. Levy po uzyskaniu dyplomu lekarza na Wydziale Lekarskim Sacklera Uniwersytetu w Tel Awiwie w Izraelu, rozpoczął staż specjalizacyjny w Long Island College Hospital w Nowym Yorku oraz szkolenie podyplomowe z Uroginekologii i Chirurgii Rekonstrukcyjnej Miednicy w Mount Sinai Medical Center, Nowy York. Po odbyciu stażu został poproszony o pełnienie funkcji dyrektora programu Uroginekologii, następnie został dyrektorem Oddziału Medycyny Miednicy Kobiet i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Brooklyn Staten Island University Hospital oraz dyrektorem w The Maimonides Medical Center. Obecnie prof. Gil Levy jest dyrektorem Oddziału Uroginekologii w szpitalu Maynei HaYeshua w Bnei Brak (Izrael).