NOWOCZESNY I BEZPIECZNY BLOK OPERACYJNY

Szpital Vratislavia Medica im. Św. Jana Pawła II jest jedną z najbardziej nowoczesnych placówek medycznych w Polsce. W ofercie szpitala znajdziemy rozwiązania, które zapewniają pacjentom kompleksową opiekę medyczną od konsultacji lekarskich, przez diagnostykę i zabiegi operacyjne po rehabilitację.

Sercem szpitala Vratislavia Medica jest blok operacyjny wyposażony w światowej klasy aparaturę medyczną,  dzięki której można przeprowadzić pełen zakres zabiegów operacyjnych z obszaru ortopedii i traumatologii narządu ruchu. W naszej ofercie znajdują się m.in.:

 • zabiegi artroskopowe stawów: kolana, biodra, stawu skokowego, barku, łokcia, nadgarstka
 • endoprotezoplastyka stawów: kolano, biodro, bark
 • chirurgia ręki: zespoły cieśni nadgarstka, choroba Dupuytrena
 • chirurgia stopy: paluch koślawy (hallux)
 • leczenie operacyjne łokcia tenisisty i golfisty
 • pełną ofertę zabiegów z zakresu chirurgii kręgosłupa

Naszym priorytetem jest zapewnienie pacjentom wysokiej jakość leczenia przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa  i zastosowaniu najnowszych osiągnięć technologicznych takich jak:

 • nowoczesna wieża artroskopowa wykorzystywana w diagnostyce oraz leczeniu operacyjnym w obszarze narządu ruchu, posiadająca zaawansowany system Synergy UHD 4K do przetwarzania obrazu zapewniający większą precyzję oraz krótszy czas trwania zabiegu;
 • ramię C, którego charakterystyczny kształt pozwala na  wykonywanie zdjęć RTG bezpośrednio podczas zabiegów;
 • system filtrów z pełną klimatyzacją i nawiewem laminarnym, pozwalający na utrzymanie najwyższej czystości powietrza i ograniczenie ryzyka wystąpienia zakażeń w trakcie zabiegu
 • nowoczesna centralna sterylizatornia zintegrowana z systemem T-DOC zapewniającym m.in. restrykcyjny monitoring i kontrolę zestawu narzędzi wykorzystywanych w trakcie operacji;
 • system 24- i 40-calowych ekranów i kamer, umożliwiający bieżący rejestr przebiegu operacji oraz zdalnego prowadzenia konsultacji z najlepszymi ośrodkami w Polsce i zagranicą.

Nad prawidłowym przebiegiem każdego zabiegu operacyjnego czuwa wykwalifikowany i  doświadczony zespół lekarzy operatorów różnych specjalności, m.in. lek. Bartłomiej Szabla, lek. Tomasz Mazur, lek. Jacek Kowalski, lek. Jacek Kopyś.  Bezpieczeństwo i  komfort pacjenta w trakcie operacji zapewnia specjalista anestezjolog lek. Andrzej Marcinkiewicz oraz zespół wyspecjalizowanych pielęgniarek.

Po zabiegach operacyjnych pacjenci przebywają na sali wybudzeń, gdzie monitorowane są parametry życiowe i zapewniona jest kompleksowa opieka pooperacyjna.

Zaplanuj wizytę


Informujemy, że Państwa zgłoszenie wysłane poprzez formularz kontaktowy, nie jest równoznaczne z rezerwacją wizyty. Po przesłaniu zgłoszenia przedstawiciel Vratislavia Medica Sp. z o.o. skontaktuje się z Państwem celem potwierdzenia terminu i godziny wizyty.


Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Vratislavia Medica Sp. z o.o. moich danych osobowych podanych w formularzu kontaktowym w celu kontaktu w sprawie umówienia wizyty, zgodnie z przepisami Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. i przepisami krajowymi dotyczącymi ochrony danych osobowych. Pełny zakres informacji dotyczących ochrony danych osobowych, w tym wyszczególnienie przysługujących Państwu uprawnień dostępny jest na stronie internetowej https://www.vratislavia-medica.pl/polityka-prywatnosci

* wymagane

Dostępni specjaliści

Mapa i kontakt

 • ul. Lekarska 1
 • 51-134 Wrocław
 • tel. 71 387 66 00

Napisz także na:
szpital@vratislavia-medica.pl

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek 8:00 - 20:00