MEDYCYNA REGENERACYJNA I PRZECIWSTARZENIOWA

Medycyna regeneracyjna i przeciwstarzeniowa stanowi most pomiędzy dermatologią, kosmetologią, a chirurgią plastyczną. Jest to obecnie jedna z najprężniej rozwijających się dziedzin medycyny estetycznej, której głównym celem jest poprawa kondycji skóry lub utrzymaniem jej na satysfakcjonującym poziomie. Medycyna regeneracyjna oferuje szerokie spektrum zabiegów, które dobierane są indywidualnie w zależności od efektów jakie pragniemy uzyskać.

 

W naszej ofercie zabiegi medycyny regeneracyjnej i przeciwstarzeniowej: 

  • Fibryna bogatopłytkowa (I-PRF) i osocze bogatopłytkowe (PRP) – medycyna regeneracyjna

I-PRF oraz PRP są to preparaty krwiopochodne pozyskiwane z krwi własnej pacjenta. Zabieg z wykorzystaniem I-PRF lub PRP jest uznawany za jednej z najbardziej naturalnych, jego celem jest regeneracja oraz rewitalizacja skóry powodująca opóźnienie procesów starzenia. Składniki zawarte w I-PRF powodują m.in. przyspieszenie powstawania nowych naczyń krwionośnych oraz budowę nowych komórek. Czynniki wzrostu znajdujące się w PRP wpływają na namnażanie komórek macierzystych oraz pobudzają fibrynogen do wytwarzania kalogenu.

  • Mezoterapia igłowa – rewitalizacja i poprawa nawilżenia skóry

Mezoterapia igłowa jest jednym z najbardziej popularnych zabiegów medycyny regeneracyjnej. Zabieg ten polega na iniekcji substancji odżywczych do skóry właściwej. Pokonanie bariery zewnętrznej, jakim jest naskórek, pozwala na głębszą regenerację skóry oraz uzyskanie widocznych efektów.

  • Kwas hialuronowy – likwidacja i wypełnianie zmarszczek

Kwas hialuronowy jest to substancja naturalnie występująca w naszym organizmie. Celem zabiegu jest uzupełnienie skóry w kwas hialuronowy, którego z upływem czasu ubywa.

  • Toksyna botulinowa

Toksyna botulinowa jest produktem leczniczym powszechnie znanym jako botox. Toksynę botulinową podaje się w celu likwidacji zmarszczek, w leczeniu nadmiernej potliwości, jak również bruksizmu (nocne zgrzytanie zębami) oraz jako skuteczny preparat w leczeniu migren.

  • Lipoliza iniekcyjna – redukcja tkanki tłuszczowej

Lipoliza iniekcyjna jest małoinwazyjnym zabiegiem polegającym na podaniu za pomocą specjalnej igły, preparatu leczniczego bezpośrednio do nadmiernie występującej tkanki tłuszczowej. Wstrzyknięty preparat powoduje rozpuszczenie tkanki tłuszczowej, zawarta w nim L-karnityna powoduje rozkład metaboliczny, następnie substancje są wydalane z organizmu.

Zaplanuj wizytę


Informujemy, że Państwa zgłoszenie wysłane poprzez formularz kontaktowy, nie jest równoznaczne z rezerwacją wizyty. Po przesłaniu zgłoszenia przedstawiciel Vratislavia Medica Sp. z o.o. skontaktuje się z Państwem celem potwierdzenia terminu i godziny wizyty.


Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Vratislavia Medica Sp. z o.o. moich danych osobowych podanych w formularzu kontaktowym w celu kontaktu w sprawie umówienia wizyty, zgodnie z przepisami Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. i przepisami krajowymi dotyczącymi ochrony danych osobowych. Pełny zakres informacji dotyczących ochrony danych osobowych, w tym wyszczególnienie przysługujących Państwu uprawnień dostępny jest na stronie internetowej https://www.vratislavia-medica.pl/polityka-prywatnosci

* wymagane

Dostępni specjaliści

Mapa i kontakt

  • ul. Lekarska 1
  • 51-134 Wrocław
  • tel. 71 387 66 00

Napisz także na:
szpital@vratislavia-medica.pl

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek 8:00 - 20:00