RÓWNE SZANSE ROZWOJU KAŻDEGO DZIECKA – DZIAŁ FIZJOTRAPII DZIECIĘCEJ

 

Uwaga!

Zmiana siedziby Działu Fizjoterapii Dziecięcej, od 1 czerwca 2019
Pacjentów przyjmujemy w szpitalu Vratislavia Medica przy ul. Lekarskiej 1 we Wrocławiu.

 

Numer kontaktowy: 722 333 438

Dział Fizjoterapii Dziecięcej powstał w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na profesjonalną, specjalistyczną przychodnię rehabilitacyjną dla dzieci. Zbudowaliśmy interdyscyplinarny zespół, w którym razem pracują doświadczeni, wykwalifikowani fizjoterapeuci i lekarze rehabilitacji medycznej. Łączy ich ogromna pasja do fizjoterapii pediatrycznej, chęć pracy z najmłodszymi pacjentami i potrzeba stworzenia wyjątkowego miejsca we Wrocławiu do rehabilitacji małych pacjentów.

PONAD 10 LAT DOŚWIADCZENIA - NASZE MOCNE STRONY
Poradnia Rehabilitacji Dziecięcej

REHABILITACJA DZIECI Z WADAMI POSTAWY I SKOLIOZAMI

Jednym z zakresów naszej pracy jest rehabilitacja dzieci z wadami postawy i skoliozami. W rozwoju dzieci występują okresy, w których organizm dziecka, szczególnie aparat ruchu, jest narażony na powstawanie wad postawy. Pierwszy okres to wiek między 6 a 7 rokiem życia, kiedy dzieci rozpoczynają edukację, która wymusza określoną pozycję siedzącą w ławce szkolnej. Drugi okres tzw. skoku wzrostowego pojawia się w wieku 11 – 13 lat, u chłopców 13-14 lat. W tym okresie dzieci są szczególnie podatne są na wpływ czynników zewnętrznych, a układ mięśniowy nie nadąża za szybkim wzrostem kości.

Z jakimi problemami zgłaszają się do nas pacjenci?
Co oferujemy naszym pacjentom?
Jakimi metodami pracujemy
Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci

REHABILITACJA DZIECI I NIEMOWLĄT Z PROBLEMAMI ROZWOJOWYMI

Pierwszy rok życia dziecka jest najbardziej dynamicznym okresem w życiu. W żadnym z kolejnych lat dziecko nie rozwinie już w tak krótkim czasie tak wielu umiejętności ruchowych. Do tego dochodzi intensywny przyrost masy i długości ciała,  rozwój „mowy” oraz funkcji poznawczych przy zintegrowanej pracy wszystkich zmysłów. Dlatego tak ważne jest aby monitorować od początku rozwój psychomotoryczny swojego dziecka i w razie konieczności pomóc mu osiągnąć jak najlepsze wzorce psychoruchowe. Jeżeli Twoje dziecko preferuje jedną stronę ciała, niechętnie skupia wzrok, nie obraca się z pleców na brzuch i odwrotnie, pręży nóżki i odgina główkę, jest niespokojne lub mało ruchliwe, nie lubi leżeć na brzuchu, właśnie w takich przypadkach nasi specjaliści ruszają na pomoc. Po wnikliwej analizie i diagnostyce całego zespołu terapeutycznego dobierana jest właściwa terapia dla dziecka i jego problemu zdrowotnego.

Z jakimi problemami zgłaszają się do nas pacjenci?
Co oferujemy naszym pacjentom?
Jakimi metodami pracujemy?

Zaplanuj wizytę


Informujemy, że Państwa zgłoszenie wysłane poprzez formularz kontaktowy, nie jest równoznaczne z rezerwacją wizyty. Po przesłaniu zgłoszenia przedstawiciel Vratislavia Medica Sp. z o.o. skontaktuje się z Państwem celem potwierdzenia terminu i godziny wizyty.


Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Vratislavia Medica Sp. z o.o. moich danych osobowych podanych w formularzu kontaktowym w celu kontaktu w sprawie umówienia wizyty, zgodnie z przepisami Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. i przepisami krajowymi dotyczącymi ochrony danych osobowych. Pełny zakres informacji dotyczących ochrony danych osobowych, w tym wyszczególnienie przysługujących Państwu uprawnień dostępny jest na stronie internetowej https://www.vratislavia-medica.pl/polityka-prywatnosci

* wymagane

Dostępni specjaliści

Cennik

Konsultacja fizjoterapeutyczna - 45 min 130 zł
Terapia manualna - 45 min 110 zł
Terapia PSE - 45 min 100 zł
Terapia NTD Bobath - pierwsza wizyta - 60 min 130 zł
Terapia NTD Bobath - kolejna wizyta z orzeczeniem - 60 min 100 zł
Terapia NTD Bobath - kolejna wizyta - 45 min 100 zł
Terapia Vojta - pierwsza wizyta - 45 min 130 zł
Terapia Vojta - kolejna wizyta - 45 min 100 zł
Terapia skolioz - 45 min 100 zł
Konsultacja osteopatyczna - pierwsza wizyta - 45 min 150 zł
Terapia osteopatyczna - kolejna wizyta - 30 min 130 zł
Turnus rehabilitacyjny (cena dla stałych uczestników turnusów rehabilitacyjnych dla dzieci) 800 zł
Turnus rehabilitacyjny 1000 zł

Mapa i kontakt

  • ul. Lekarska 1
  • 51-134 Wrocław
  • tel. 71 387 66 00

Napisz także na:
szpital@vratislavia-medica.pl

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek 8:00 - 20:00