STAW BARKOWY

Staw barkowy odpowiada za największy zakres ruchu kończyn górnych w związku, z tym jest narażony na różnego rodzaju przeciążenia oraz urazy, powstające wskutek wykonywania codziennych czynności lub podczas wysiłku fizycznego.

Staw barkowy składa się ze stawu ramiennego, barkowo-obojczykowego, mostkowo-obojczykowego oraz przestrzeni podbarkowej.

Dolegliwości bólowe ze strony stawu barkowego mogą być spowodowane przeciążeniem, urazem lub zmianami zwyrodnieniowymi, jednak te ostatnie występują dosyć rzadko w porównaniu do innych stawów. W przypadku uszkodzenia stawu barkowego, pojawiający się ból może uniemożliwić normalne poruszanie całą kończyną górną.

Staw barkowy można leczyć zachowawczo wykorzystując odpowiednio dobrane techniki oraz metody rehabilitacyjne. Zabiegi rehabilitacyjne połączone z leczeniem przeciwzapalnym mogą być wystarczające przy niektórych urazach stawu barkowego, którym towarzyszy niewielki ból.

W większości przypadków, w których dochodzi do poważniejszego oraz bardziej rozległego uszkodzenia stawu barkowego jedynym wyjściem może być zabieg operacyjny.

W szpitalu Vratislavia Medica specjalizujemy się w leczeniu wszystkich schorzeń stawu barkowego, zarówno poprzez zastosowanie innowacyjnych metod fizjoterapeutycznych, jak również szerokiego spektrum zabiegów operacyjnych.

NAJCZĘSTSZE SCHORZENIA STAWU BARKOWEGO

W NASZEJ OFERCIE

WIĘCEJ INFORMACJI UZYSKASZ U KOORDYNATORA  
+48 885 881 493

Zaplanuj wizytę


Informujemy, że Państwa zgłoszenie wysłane poprzez formularz kontaktowy, nie jest równoznaczne z rezerwacją wizyty. Po przesłaniu zgłoszenia przedstawiciel Vratislavia Medica Sp. z o.o. skontaktuje się z Państwem celem potwierdzenia terminu i godziny wizyty.


Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Vratislavia Medica Sp. z o.o. moich danych osobowych podanych w formularzu kontaktowym w celu kontaktu w sprawie umówienia wizyty, zgodnie z przepisami Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. i przepisami krajowymi dotyczącymi ochrony danych osobowych. Pełny zakres informacji dotyczących ochrony danych osobowych, w tym wyszczególnienie przysługujących Państwu uprawnień dostępny jest na stronie internetowej https://www.vratislavia-medica.pl/polityka-prywatnosci

* wymagane

Dostępni specjaliści

Cennik

Konsultacja ortopedyczna 160 zł
Konsultacja anestezjologiczna 150 zł
Pakiet okołooperacyjny kompleksowy (EKG, RTG – 2 projekcje, konsultacja anestezjologiczna, badania laboratoryjne) 369,90 zł
USG stawu barkowego 150 zł
RTG barkowego (AP) 40 zł
RTG stawu barkowego (AP+osiowe) 45 zł
RTG stawu barkowego (osiowe) 40 zł
RTG stawu barkowego (transtorakalne) 50 zł
RTG stawów barkowych (porównawcze) 50 zł
RTG stawów barkowych (AP+osiowe-porównawcze) 70 zł

Mapa i kontakt

  • ul. Lekarska 1
  • 51-134 Wrocław
  • tel. 71 387 66 00

Napisz także na:
szpital@vratislavia-medica.pl

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek 8:00 - 20:00