ul. Lekarska 1, Wrocław

Adres Szpitala

(71) 387 66 00

Rejestracja

Pon. - Pt.: 7:00 - 20:00

Godziny otwarcia

Łokieć jest stawem o złożonej oraz bardzo skomplikowanej konstrukcji. Podobnie jak pozostałe stawy narządu ruchu jest narażony na liczne kontuzje i urazy. Najczęściej dochodzi do zwichnięcia, złamania, zapalenia oraz uszkodzenia tkanek miękkich.

W szpitalu Vratislavia Medica specjalizujemy się w leczeniu operacyjnym uszkodzeń stawu łokciowego. W leczeniu stosujemy nowoczesne oraz małoinwazyjne metody operacyjne, które wpływają na bezpieczeństwo Pacjenta oraz na skrócenie okresu hospitalizacji i rekonwalescencji.

Po leczeniu operacyjnym istnieje możliwość skorzystania z szerokiej oferty zabiegów rehabilitacyjnych i fizjoterapeutycznych.

Najczęstsze schorzenia

W naszej ofercie

Nasi specjaliści

Schorzenia i wykonywane zabiegi

Artroskopia stawu łokciowego to małoinwazyjna technika operacyjna umożliwiająca ocenę i leczenie patologii w obrębie stawu łokciowego. Dzięki zastosowaniu tej metody, pacjenci mogą cieszyć się szybkim powrotem do aktywności oraz minimalnymi bliznami.

Dlaczego warto wykonać artroskopię stawu łokciowego:

Artroskopia stawu łokciowego to metoda, która przynosi liczne korzyści pacjentom. W porównaniu do tradycyjnych metod, takich jak otwarta operacja, artroskopia charakteryzuje się mniejszymi cięciami i mniejszym uszkodzeniem tkanek. To przekłada się na krótszy okres rekonwalescencji, mniejszy ból pooperacyjny oraz mniejsze ryzyko infekcji. Dzięki użyciu małej kamery artroskopowej, operator ma możliwość przeprowadzenia dokładnej diagnozy i precyzyjnego leczenia.

Wskazania do zabiegu:

Po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu medycznego, badania fizykalnego i zleconych dodatkowych badań diagnostycznych, ortopeda stawia diagnozę i jeżeli są wskazania medyczne, może zakwalifikować pacjenta do zabiegu artroskopii stawu łokciowego.

Artroskopia stawu łokciowego jest stosowana w przypadku różnych schorzeń, w tym:

  • uszkodzenia chrząstki stawu łokciowego
  • występowania ciał obcych w stawie
  • uszkodzenia więzadeł
  • zrosty, osteofity ograniczające ruchomość stawu łokciowego
  • procesy zapalne z przerostem błony maziowej w stawie łokciowym

Jak wygląda zabieg artroskopii stawu łokciowego?

Zabieg artroskopii stawu łokciowego przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym lub przewodowym. Lekarz ortopeda dokonuje niewielkich nacięć w okolicach łokcia, przez które wprowadza artroskop – kamerę z której obraz wyświetlany jest na monitorze, co daje operatorowi doskonały obraz z wnętrza stawu. Następnie, za pomocą  niewielkich narzędzi, przeprowadza się niezbędne interwencje, takie jak usunięcie uszkodzonej tkanki czy przeprowadzenie rekonstrukcji więzadeł. Po zakończeniu zabiegu, zostają założone szwy.

Zalecenia po zabiegu:

Po artroskopii stawu łokciowego ważne jest przestrzeganie zaleceń lekarza. Podstawowe zalecenia pooperacyjne obejmują:

  • unikanie nadmiernego obciążania operowanej ręki przez określony czas
  • fizjoterapia, ćwiczenia rehabilitacyjne i zabiegi fizykalne wykonywane w celu przywrócenia pełnej ruchomości stawu
  • stosowanie leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych, jeśli zostały zalecone przez lekarza
  • konsultacja kontrola u operatora oraz usunięcie szwów

Artroskopia stawu łokciowego to małoinwazyjna metoda, która umożliwia skuteczne leczenie schorzeń stawu łokciowego przy minimalnym uszkodzeniu tkanek. Dzięki dokładnej diagnozie i precyzyjnemu leczeniu, pacjenci mogą powrócić do pełnej sprawności z jak najmniejszym dyskomfortem.

Jeżeli masz jakiekolwiek problemy ze stawem łokciowym, umów się na konsultację z ortopedą, który na postawie badań oraz wywiadu medycznego, zaleci odpowiednią dla Ciebie formę leczenia.

Cennik

Ostateczny koszt zabiegu ustalany jest po konsultacji kwalifikacyjnej.
Cena zabiegu zawiera koszt  konsultacji z anestezjologiem i badań laboratoryjnych.

Odtwórz wideo

#dobrehistorie

Poznaj historie pacjentów Vratislavia Medcia.
Zapraszamy do serii filmów przedstawiających pacjentów, którym pomogliśmy.

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z naszym koordynatorem: