Vratislavia Medica i Radio Wrocław grają razem!

W niedzielę 12 lutego szpital Vratislavia Medica wspierał sportowców, którzy wzięli udział w Biegu Walentynkowym Radia Wrocław. Pomimo niesprzyjającej pogody na linii startu pojawiło się blisko 200 biegaczy, zarówno z Wrocławia, jak i spoza Dolnego Śląska. Nie zabrakło dobrych humorów i kolorowych, karnawałowych strojów.

Szpital Vratislavia Medica był partnerem medycznym tegorocznej, trzeciej już edycji Biegu Walentynkowego Radia Wrocław. Zespół medyczny w naszej amerykańskiej karetce czekał w pogotowiu, aby nieść pomoc uczestnikom! Na szczęście nie było takiej potrzeby. Wszyscy cali i zdrowi przekroczyli linię mety!  Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno par jak i indywidualnych biegaczy w każdym wieku!

Ziąb i mróz nie przeszkodziły fanom biegania w świetnej zabawie. Podczas pokonywania prawie 4-kilometrowej trasy uśmiechy praktycznie nie schodziły z twarzy zawodników. Pomimo walentynkowo – karnawałowego charakteru wyścigu, biegacze nie zapomnieli o rywalizacji. Najszybciej do mety dobiegł Tomasz Kmita. Pokonał on wiodącą przez Park Zachodni trasę w 13 minut i 30 sekund. Pierwszym duetem na mecie byli natomiast Katarzyna Kochman i Filip Gomułkiewicz. Oprócz sportowej rywalizacji biegacze mierzyli się także w konkursie na najlepszy strój. Na trasie można było spotkać postaci ze znanych bajek i filmów, a także stroje z różnych epok historycznych.

 Już teraz zapraszamy Was na kolejną edycję Biegu Radia Wrocław. Tym razem zawodnicy będą musieli zmierzyć się z 6-kilometrową trasą wiodącą pomiędzy mostami Jagiellońskimi i Swojczyckim. Po biegu, na sportowców czekać będzie zespół fizjoterapeutów ze szpitala Vratislavia Medica.

fot. Radio WrocławWróć do listy aktualności