Wielki sukces Oliwii Jabłońskiej

„Sezon 2018/2019 dobiegł końca! Jestem bardzo szczęśliwa i zadowolona ze swoich wyników. Spełniłam kolejne marzenia oraz stałam się o wiele bardziej świadomą zawodniczką. Dziękuję wszystkim,  którzy zaangażowali się w nasz wspólny sukces - Mistrzostwo Świata na 400m stylem dowolnym!” – mówi Oliwia Jabłońska, która właśnie wróciła z Mistrzostw Świata w Londynie. W przygotowaniach do zawodów wspierali ją specjaliści z Vratislavia Medica.

Zawody odbywały się w London Aquatics Centre. Trzeci dzień Mistrzostw Świata nasza zawodniczka zapamięta na długo. W wielkim stylu uzyskała złoto na dystansie 400 m stylem dowolnym (w klasie S10), ustanawiając jednocześnie nowy rekord Europy oraz rekord Mistrzostw Świata. Dzięki startowi uzyskała kwalifikację na Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio oraz pobiła swój życiowy wynik o ponad 2,5 sekundy. Następnego dnia wystartowała na dystansie 100 m motylkiem, podczas którego również pobiła swój rekord życiowy i zajęła 4 miejsce na świecie.

Fot.: Bartłomiej Zborowski

Oliwia Jabłońska przystępowała do finału Mistrzostw Świata jako jedna z głównych faworytek. Na swoim koncie miała już tytuły Mistrzyni Świata i Europy. W czerwcu podczas Pucharu Świata w Berlinie ustanowiła rekord Starego Kontynentu (4:32.16). Z zawodów Pucharu Świata w Glasgow przywiozła zaś 3 miejsce również w swoim czołowym dystansie.

„Serdecznie gratulujemy Oliwi wszystkich sukcesów i cieszymy się, że mogliśmy mieć swój udział w ich osiąganiu. Wyrazy uznania przekazuję również fizjoterapeutom, którzy pomagali zawodniczce w przygotowaniach do zawodów” – mówi Anna Rogowska, Prezes Vratislavia Medica Szpitala im. Jana Pawła II.

Fot.: Bartłomiej ZborowskiWróć do listy aktualności