Wiosenny bieg Radia Wrocław

Wszystkich biegaczy oraz tych, którzy chcą spędzić weekend na świeżym powietrzu, zapraszamy w najbliższą niedzielę, 15 kwietnia na godzinę 11.00, na Bieg Wiosenny Radia Wrocław! Nie zabraknie tam również ekipy ze szpitala Vratislavia Medica, która czuwać będzie nad zdrowiem sportowców.

Cykl Biegów Radia Wrocław, których partnerem jest szpital Vratislavia Medica to cieszące się sporym zainteresowaniem wydarzenie sportowe. Podczas ostatniej edycji biegu, która zorganizowana była z okazji Walentynek, na linii startu pojawiło się kilkuset biegaczy, część pokonała zaplanowany dystans w barwnych strojach, które później zostały nagrodzone.

Tym razem czas na wiosenną edycję! Organizatorzy zadbali o to, aby trasa, która wiedzie przez piękne i zielone tereny nad Odrą, zachęcała do biegu! Uczestnicy będą mieli do pokonania dystans 6 kilometrów. Muszą to zrobić maksymalnie w ciągu godziny. Start i meta usytuowane będą w okolicach Mostu Swojczyckiego, od strony ulicy Kanałowej, przy placu zabaw.

Podczas niedzielnej imprezy koniecznie odwiedzić musicie też stanowisko szpitala Vratislavia Medica. Uczestnicy będą mieli możliwość skorzystania z porad  kardiologa dr n. med. Roberta Skalika, ordynatora oddziału rehabilitacji kardiologicznej we Vartislavia Medica. Podpowie on zainteresowanym jak bezpiecznie uprawiać sport, dbając przy tym o zdrowe serce oraz chętnie odpowie na pytania związane z fizjologią wysiłku. Dodatkowo będzie możliwość pomiaru ciśnienia i tętna przed i po biegu. Do regularnych ćwiczeń zachęcać będzie też znana sportsmenka Danuta Bułkowska-Milej, olimpijka i dwukrotna rekordzistka Polski w skoku wzwyż – ustanowiony przez Panią Danutę rekord Polski – 1,97 – został „pobity” dopiero po 29 latach.

Chcesz spróbować swoich sił w biegu? Jeszcze możesz się zapisać! Jedyny warunek to skończone 16 lat. Możesz to zrobić w biurze zawodów przy al. Karkonoskiej 10 bądź w dniu zawodów na starcie.Wróć do listy aktualności