Współpraca z Oliwią Jabłońską

Oliwia Jabłońska to młoda, wrocławska pływaczka, która od lipca podjęła współpracę ze szpitalem Vratislavia Medica. Nasz zespół medyczny, poprzez indywidualnie dobrane zabiegi, wspiera zdolną paraolimpijkę w przygotowaniach do kolejnych zawodów. Teraz przed Oliwią ogromne wyzwanie – Mistrzostwa Europy w Dublinie, podczas których ma szansę stanąć na najwyższym stopniu podium. Zawody rozpoczynają się już 13 sierpnia. Trzymamy kciuki za naszą zawodniczkę!

Oliwia trenuje pływanie już od najmłodszych lat. Na początku był to jej sposób na rehabilitację, ponieważ urodziła się z wadą wrodzoną nazywaną stopą końsko-szpotawą, polegającą na deformacji jednej lub obu stóp dziecka. Lata długich i ciężkich treningów zaowocowały wieloma sukcesami. Oliwia obecnie może pochwalić się tytułami wicemistrzyni paraolimpijskej z Londynu oraz brązowej medalistki z Rio de Janeiro, na jej koncie są też rekordy Europy i Świata – w tym najnowszy na dystansie 200 m. stylem motylkowym, pobity w czerwcu podczas Pucharu Świata w Berlinie.

Ale same treningi to nie wszystko. Ważna jest też ciągła rehabilitacja i regeneracja po wysiłku. Ze wsparciem przyszedł tutaj zespół medyczny z Vratislavia Medica. Szereg lekarzy i specjalistów od ponad miesiąca dba o zdrowie Oliwii, aby bezpiecznie mogła przygotowywać się do kolejnych startów. Przed pływaczką Mistrzostwa Europy w Dublinie. Oliwia jest już na miejscu i przygotowuje się do najważniejszych startów. Chociaż zawody zaczynają się już 13 sierpnia, najmocniej trzymać kciuki powinniśmy trzymać 15 i 17 sierpnia, kiedy miejsce będą miały najważniejsze dla niej starty.  Wówczas zawodniczka zmierzy się w wyścigu na 400 metrów stylem dowolnym oraz na 100 metrów stylem motylkowym.

Wszyscy życzymy Oliwi sukcesów, a po zawodach czekamy na nią z dalszą rehabilitacją!

 Wróć do listy aktualności