ul. Lekarska 1, Wrocław

Adres Szpitala

(71) 387 66 00

Rejestracja

Pon. - Pt.: 7:00 - 20:00

Godziny otwarcia

lek.

Joanna Chorbińska

Specjalizant urologii

Lek. Joanna Chorbińska realizuje szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie urologii oraz jest doktorantką w Klinice Urologii Małoinwazyjnej i Robotycznej Uniwersyteckiego Centrum Urologii w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu. Ukończyła z wyróżnieniem za najwyższą średnią studia medyczne na kierunku lekarskim na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, otrzymała również medal im. Ludwika Hirszfelda dla najlepszego absolwenta. Marszałek Województwa Dolnośląskiego wyróżnił Joannę Chorbińską nagrodą Dyplom Roku 2019. W swojej pracy specjalizuje się w minimalnie inwazyjnej diagnostyce i leczeniu schorzeń urologicznych zarówno łagodnych, jak i złośliwych.

Podczas pracy w Klinice Urologii Małoinwazyjnej i Robotycznej lek. Joanna Chorbińska specjalizuje się w minimalnie inwazyjnej diagnostyce i leczeniu schorzeń urologicznych, zarówno łagodnych, jak i złośliwych, wykonuje również nowoczesne zabiegi endoskopowe – zarówno w zakresie diagnostyki (cystoskopia giętka, ureterorensokopia giętka), jak również w zakresie leczenia (miniPCNL, ultraminiPCNL, RIRS, ECIRS, SBES). Wykonuje nieinwazyjne zabiegi ESWT wykorzystywane m. in. w leczeniu zaburzeń erekcji, choroby Peyroniego oraz zespołu bólowego miednicy (tj. plastyka napletka, obrzezanie, plastyka wędzidełka prącia.

Jest członkiem wielu towarzystw naukowych związanych z urologią oraz autorką licznych publikacji naukowych w czasopismach krajowych i międzynarodowych.

Leczone choroby

W szpitalu Vratislavia Medica lek. Joanna Chorbińska przeprowadza konsultacje urologiczne, badanie USG oraz jeżeli jest taka konieczność cewnikowanie pęcherza moczowego.

Wskazaniami do konsultacji urologicznej z lek. Joanną Chorbińską są:

  • problemy z oddawaniem moczu, takie jak trudności z rozpoczęciem mikcji, częstomocz, nocne wstawanie do toalety, ból podczas oddawania moczu, itp.
  • ból w dolnej części brzucha lub pleców, który może wskazywać na problemy z nerkami, pęcherzem moczowym lub układem moczowo-płciowym,
  • obecności krwi w moczu, co może wskazywać na infekcje dróg moczowych, kamice nerkową, nowotwory układu moczowo-płciowego lub układu rozrodczego,
  • infekcje dróg moczowych, które mogą powodować ból podczas oddawania moczu, częstomocz, a także gorączkę i ogólne osłabienie organizmu,
  • powiększenie jąder, zmiany w konsystencji lub strukturze, co może wskazywać na choroby nowotworowe,
  • niepłodność u mężczyzn, która może być spowodowana problemami z układem rozrodczym
  • zaburzenia erekcji, które mogą być spowodowane chorobami układu moczowo-płciowego lub układu sercowo-naczyniowego,
  • w przypadku wystąpienia zmian skórnych na prąciu,
  • po 40 roku życia, jako forma profilaktyki, w celu wykonania badań kontrolnych.

Języki

  • Angielski

Chcesz umówić wizytę? Zadzwoń!