lek. Andrzej Marcinkiewicz

Kierownik Działu Anestezjologii

Anestezjolog

lek. Andrzej Marcinkiewicz

Kierownik Działu Anestezjologii

Anestezjolog

 

Specjalizacje

  • anestezjologia i intensywna terapia

 

Tytuł specjalisty dr Marcinkiewicz uzyskał w 2001 r. Od 1995 do 2005 r. pracował w 4 WSK z P we Wrocławiu na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii. W tamtym czasie znieczulał pacjentów do zabiegów operacyjnych z zakresu: chirurgii ogólnej, urologii, ginekologii i położnictwa, laryngologii, okulistyki i neurochirurgii. Przez ostatnie 4 lata pracy w 4 WSK z P znieczulał pacjentów do zabiegów z zakresu chirurgii urazowej i ortopedii.

Od roku 2005 do chwili obecnej, w ramach – Indywidualnej Specjalistycznej Praktyki Lekarskiej znieczula do zabiegów, w wielu renomowanych klinikach na terenie Wrocławia. W przeważającej większości są to znieczulenia do zabiegów z zakresu ortopedii, min: zabiegi artroskopii wszystkich stawów, artroskopowych rekonstrukcji więzadeł stawu kolanowego, artroskopowych rekonstrukcji stożka rotatorów w stawie barkowym, endoprotezoplastyki stawu biodrowego i kolanowego i wielu innych.

W pracy stosuje nowoczesne znieczulenia regionalne nerwów i splotów z wykorzystaniem USG, systematycznie poszerzając ich zakres. Obecnie wprowadza metodę  ciągłego znieczulenia nerwów w czasie okołooperacyjnym, po dużych zabiegach w obrębie kończyn. Stosowanie tej metody znieczulenia, wpłynie m. in. na podniesienie komfort pacjenta i zmniejszenie ryzyka powikłań pooperacyjnych.

CERTYFIKATY:

  • ZNIECZULENIA REGIONALNE POD KONTROLĄ USG – Górnośląska Szkoła Ultrasonografii w Chorzowie 2015 r.

PUBLIKACJE:

  • „Podawanie Fentanylu do cewnika w przestrzeni podpajęczynówkowej, jako metoda leczenia przeciwbólowego po dużych zabiegach na jamie brzusznej”

Podobni specjaliści

Brak powiązanych specjalistów.