Nowoczesny i bezpieczny blok operacyjny

S zpital Vratislavia Medica im. Św. Jana Pawła II jest jedną z najbardziej nowoczesnych placówek medycznych w Polsce. W ofercie szpitala znajdziemy rozwiązania, które zapewniają pacjentom kompleksową opiekę medyczną od konsultacji lekarskich, przez diagnostykę i zabiegi operacyjne po rehabilitację.

Sercem szpitala Vratislavia Medica jest blok operacyjny wyposażony w światowej klasy aparaturę medyczną, dzięki której można przeprowadzić pełen zakres zabiegów operacyjnych z obszaru ortopedii i traumatologii narządu ruchu. W naszej ofercie znajdują się m.in.:

 • zabiegi artroskopowe stawów: kolana, biodra, stawu skokowego, barku, łokcia, nadgarstka,
 • endoprotezoplastyka stawów: kolano, biodro, bark,
 • chirurgii kręgosłupa: małoinwazyjne zabiegi w obrębie odcinka szyjnego i lędźwiowego,

 • chirurgia ręki: zespoły cieśni nadgarstka, choroba Dupuytrena,
 • chirurgia stopy: paluch koślawy (hallux),
 • chirurgia tarczycy: m.in. całkowita lub częściowa strumektomia.

Naszym priorytetem jest zapewnienie pacjentom wysokiej jakość leczenia przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa i zastosowaniu najnowszych osiągnięć technologicznych takich jak:

 • nowoczesna wieża artroskopowa wykorzystywana w diagnostyce oraz leczeniu operacyjnym w obszarze narządu ruchu, posiadająca zaawansowany system Synergy UHD 4K do przetwarzania obrazu zapewniający większą precyzję oraz krótszy czas trwania zabiegu,
 • ramię C, którego charakterystyczny kształt pozwala na wykonywanie zdjęć RTG bezpośrednio podczas zabiegów,
 • system filtrów z pełną klimatyzacją i nawiewem laminarnym, pozwalający na utrzymanie najwyższej czystości powietrza i ograniczenie ryzyka wystąpienia zakażeń w trakcie zabiegu,
 • nowoczesna centralna sterylizatornia zintegrowana z systemem T-DOC zapewniającym m.in. restrykcyjny monitoring i kontrolę zestawu narzędzi wykorzystywanych w trakcie operacji,
 • system 24- i 40-calowych ekranów i kamer, umożliwiający bieżący rejestr przebiegu operacji oraz zdalnego prowadzenia konsultacji z najlepszymi ośrodkami w Polsce i zagranicą.

Nad prawidłowym przebiegiem każdego zabiegu operacyjnego czuwa wykwalifikowany i doświadczony zespół lekarzy operatorów różnych specjalności. Bezpieczeństwo i komfort pacjenta w trakcie operacji zapewnia specjalista anestezjologii oraz zespół wyspecjalizowanych pielęgniarek.

Po zabiegach operacyjnych pacjenci przebywają na sali wybudzeń, gdzie monitorowane są parametry życiowe i zapewniona jest kompleksowa opieka pooperacyjna.

Zaplanuj wizytę

Informujemy, że Państwa zgłoszenie wysłane poprzez formularz kontaktowy, nie jest równoznaczne z rezerwacją wizyty.
Po przesłaniu zgłoszenia przedstawiciel Vratislavia Medica Sp. z o.o. skontaktuje się z Państwem celem potwierdzenia terminu i godziny wizyty.