ul. Lekarska 1, Wrocław

Adres Szpitala

(71) 387 66 00

Rejestracja

Pon. - Pt.: 7:00 - 20:00

Godziny otwarcia

Poradnia chirurgii dziecięcej

Czym zajmuje się specjalista chirurgii dziecięcej?

Chirurgia dziecięca to specjalizacja medyczna wyodrębniona z chirurgii ogólnej, która koncentruje się na diagnozowaniu, leczeniu operacyjnym oaz opiece przed- i pooperacyjnej u dzieci w każdym wieku, od noworodków do 18 r. ż. Chirurdzy dziecięcy zajmują się szerokim spektrum schorzeń, od wad wrodzonych, poprzez urazy, aż po choroby wymagające interwencji chirurgicznej, tj. przepukliny czy zrosty jelitowe. Chirurg dziecięcy posiada szeroką wiedzą z różnych zakresów medycyny dziecięcej m.in. pediatrii, neonatologii, urologii, ortopedii i onkologii. Specjalista ten cechuje się również wyjątkowym i empatycznym podejściem do dzieci oraz ich opiekunów, którzy mogą borykać się z dużym stresem i dolegliwościami związanym z chorobą.

Jak wygląda pierwsza konsultacja z chirurgiem dziecięcym?

Podczas pierwszej konsultacji lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad medyczny obejmujący m.in. choroby występujące w rodzinie, przebieg ciąży oraz stosowane leki. Jeżeli na konsultację z chirurgiem dziecięcym, kieruje pediatra, to warto zapytać go o badanie jakie należy zabrać ze sobą do chirurga, jeżeli rodzic sam  decyduje się na odbycie wizyty to chirurg wystawi skierowanie na wybrane badania laboratoryjne lub inne tj. USG, które będą niezbędne do postawienia diagnozy.

Na konsultację ze specjalistą zabierz ze sobą całą dokumentację medyczną, którą posiadasz oraz przygotuj listę pytań lub wątpliwości, które mogą pojawić się podczas wizyty.

Najczęstsze schorzenia

Kiedy udać się z dzieckiem do chirurga dziecięcego?

W naszej ofercie

Nasi specjaliści

Cennik

Chcesz skorzystać z usług chirurga dziecięcego?