ul. Lekarska 1, Wrocław

Adres Szpitala

(71) 387 66 00

Rejestracja

Pon. - Pt.: 7:00 - 20:00

Godziny otwarcia

Poradnia gastroenterologiczna dla dzieci

Czym zajmuje się specjalista gastroenterologii dziecięcej?

Gastroenterolog dziecięcy to lekarz specjalizujący się w diagnostyce, leczeniu i profilaktyce schorzeń przewodu pokarmowego u dzieci i młodzieży. Posiada specjalistyczną wiedzę oraz doświadczenie niezbędne do skutecznej opieki nad najmłodszymi pacjentami.

Choroby przewodu pokarmowego są coraz powszechniejsze i mogą być spowodowane zarówno czynnikami genetycznymi, jak również nieodpowiednią dietą oraz prowadzonym stylem życia. Diagnostyką oraz leczeniem schorzeń układu pokarmowego u dzieci i młodzieży do 18 roku życia zajmuje się gastroenterolog dziecięcy.

Jak wygląda pierwsza konsultacja z gastroenterologiem dziecięcym?

Podczas pierwszej konsultacji lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad medyczny obejmujący m.in. choroby przewodu pokarmowego w rodzinie, przebieg ciąży oraz stosowane leki. Jeżeli na konsultację z gastroenterologiem kieruje pediatra, to warto zapytać go o badanie jakie należy zabrać ze sobą do gastroenterologa, jeżeli rodzic sam decyduje się na odbycie wizyty to gastroenterolog wystawi skierowanie na wybrane badania laboratoryjne lub inne, które będą niezbędne do postawienia diagnozy. Podczas konsultacji gastroenterolog może zdecydować o konieczności wykonania badania USG jamy brzusznej.

Najczęstsze schorzenia

Kiedy udać się z dzieckiem do gastroenterologa?

W naszej ofercie

Nasi specjaliści

Cennik

Chcesz skorzystać z usług gastroenterologa dziecięcego?