ul. Lekarska 1, Wrocław

Adres Szpitala

(71) 387 66 00

Rejestracja

Pon. - Pt.: 7:00 - 20:00

Godziny otwarcia

Poradnia psychiatryczna

Czym jest psychiatria?

Psychiatria jest to dziedzina medycyny zajmująca się diagnostyką i leczeniem chorób oraz zaburzeń psychicznych. Podczas konsultacji specjalista na podstawie przeprowadzonego wywiadu medycznego oraz badań wdraża odpowiednią dla pacjenta metodę leczenia oraz dobiera nurt psychoterapii.

Psychiatra jest lekarzem medycyny, który w przeciwieństwie do psychologa może wystawić receptę na lekarstwa, zwolnienie lekarskie (l4) oraz skierowania dla szpitala psychiatrycznego lub na oddział odwykowy. Psychiatra, który nie posiada certyfikatu o ukończeniu psychoterapii nie ma możliwości jej prowadzenia.

Jak wygląda konsultacja z psychiatrą?

Konsultacja z lekarzem psychiatrą przypomina standardową konsultację lekarską. Podczas pierwszej wizyty lekarz przeprowadza dokładny wywiad medyczny, obejmujący ogólny stan zdrowia, występowanie oraz przebieg innych chorób, sytuację rodzinną, zawodową, relacje z otoczeniem oraz występowanie objawów i stopień ich nasilenia. Specjalista na podstawie przeprowadzonego wywiadu, rozmowy z pacjentem oraz pozostałych wyników badań stawia diagnozę, oraz proponuje najlepszą dla pacjenta metodę leczenia, m.in. farmakoterapię, psychoterapię, może również skierować na konsultację do innego specjalisty tj. psychologa, psychoterapeuty lub seksuologa.

Podczas konsultacji lekarz może wystawić receptę na leki, zwolnienie lekarskie oraz wystawić skierowanie do szpitala psychiatrycznego.

Jak przygotować się do pierwszej konsultacji?

Na pierwszą konsultację psychiatryczną zabierz ze sobą dokumentację medyczną, którą posiadasz, listę przyjmowanych leków oraz przygotuj najlepiej w formie pisemnej pytania do specjalisty, wtedy nie ma obawy, że mógłbyś o czymś zapomnieć.

Najczęstsze schorzenia

Kiedy udać się do psychiatry?

W naszej ofercie

Nasi specjaliści

Cennik

Chcesz skorzystać z usług psychiatrycznych?