ul. Lekarska 1, Wrocław

Adres Szpitala

(71) 387 66 00

Rejestracja

Pon. - Pt.: 7:00 - 20:00

Godziny otwarcia

Fizjoterapia uroginekologiczna

70% przypadków nietrzymania moczu można wyleczyć bez skalpela

Już co druga kobieta powyżej 50 roku życia cierpi z powodu nietrzymania moczu (NTM), z czego blisko 2/3 nie konsultowało problemu ze specjalistą.

We Vratislavia Medica zapewniamy kompleksową rehabilitację dla osób cierpiących na zaburzenia nietrzymania moczu. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu medycznego oraz indywidualnie dobranych metod rehabilitacyjnych, jesteśmy w stanie skutecznie leczyć to schorzenie bez konieczności sięgania po interwencje operacyjne, które traktujemy jako ostateczność.

Rehabilitację uroginekologiczną wykorzystujemy w terapii następujących schorzeń:

  • wysiłkowego nietrzymania moczu – może się pojawić m.in. podczas aktywności ruchowej, kaszlu, kichania, pracy fizycznej
  • naglącego nietrzymania moczu – pojawia się podczas silnego parcia na cewkę moczową oraz pęcherz, którego pacjent nie jest w stanie powstrzymać
  • nietrzymania moczu z przepełnienia – powstaje wskutek przepełnionego pęcherza moczowego
  • kontynuacja leczenia po zabiegu uzgodnienia płci – skraca okres rekonwalescencji i szybszego powrotu do sprawności

Najczęstsze przyczyny powstawania NTM:

Do kogo skierowana jest fizjoterapia uroginekologiczna?

STOSOWANE METODY FIZJOTERAPEUTYCZNE

Kompleksowa terapia uroginekologiczna to metoda holistycznego podejścia do Pacjentek z problemem nietrzymania moczu różnego pochodzenia. Duże znaczenie ma analiza problemu, odnalezienie jego źródła i praca nad poprawą funkcjonowania całego ciała w kontekście nietrzymania moczu.

Nietrzymanie moczu często jest konsekwencją zaburzeń na innych poziomach naszego organizmu, na przykład osłabienia mięśni głębokich brzucha czy zaburzeń w  postawie ciała.

Dokładna diagnostyka przyczyn problemu bezpośrednio przekłada się na efekty leczenia. Terapia dąży do normalizacji napięć tkankowych w rejonie brzucha, przepony, miednicy oraz grzbietu. Podczas zajęć wykonujemy odpowiednio dobrane ćwiczenia, które nie tylko poprawiają ogólną kondycję, sylwetkę i postawę ciała, ale wzmacniają stabilizację w rejonie miednicy. Indywidualny trening i praca manualna budują świadomość Pacjentek i wpływają na lepsze samopoczucie.

Nasi specjaliści

Cennik

Zainteresowana(y) fizjoterapią uroginekologiczną?