ul. Lekarska 1, Wrocław

Adres Szpitala

(71) 387 66 00

Rejestracja

Pon. - Pt.: 7:00 - 20:00

Godziny otwarcia

mgr

Agnieszka Powalisz-Ratajczyk

Psycholog, neuropsycholog

Mgr Agnieszka Powalisz-Ratajczyk jest psychologiem, neuropsychologiem z ponad dwunastoletnim doświadczeniem w pracy z pacjentami ze schorzeniami ośrodkowego układu nerwowego.

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (2006-2011r.). W ramach studiów realizowała program specjalizacji w zakresie psychologii klinicznej. Posiada kwalifikacje zawodowe w zakresie diagnozy i terapii neuropsychologicznej zdobyte w ramach studiów podyplomowych na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (2012-2013r.). Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Alzheimerowskiego. Specjalizuje się w diagnostyce różnicowej zespołów otępiennych, zajmuje się kompleksową diagnozą i terapią pacjentów oraz ich rodzin.

W swojej pracy terapeutycznej wykorzystuje metody Racjonalnej Terapii Zachowania.

Od 2011 roku pracuje na stanowisku psychologa w Klinicznym Oddziale Neurologii w 4 Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką we Wrocławiu.

Leczone choroby

Mgr Agnieszka Powalisz-Ratajczyk ściśle współpracuje z dr n. med. Edytą Karasek, geriatrą i wykonuje:

  • diagnozę psychologiczną i neuropsychologiczną dla dorosłych
  • terapię neuropsychologiczną dla dorosłych

Certyfikaty, kursy i szkolenia

Uczestniczyła w licznych konferencjach, szkoleniach i warsztatach z zakresu diagnostyki i terapii chorób neurodegeneracyjcnych (m.in.: Konferencje Naukowo-Szkoleniowe „Neurodegeneracje”, konferencje organizowane przez Polskie Towarzystwo Alzheimerowskie, szkolenia i warsztaty: „Neuropsychologiczna diagnostyka różnicowa zespołów otępiennych”, „Badanie pamięci w szczególnych sytuacjach klinicznych”, „Zaburzenia pamięci semantycznej, Skala EDCS w praktyce klinicznej”, „Terapia funkcji językowych w schorzeniach neurozwyrodnieniowych”, „Neuropsychologiczna diagnostyka różnicowa wariantów choroby Alzheimera”).

Chcesz umówić wizytę? Zadzwoń!