ul. Lekarska 1, Wrocław

Adres Szpitala

(71) 387 66 00

Rejestracja

Pon. - Pt.: 7:00 - 20:00

Godziny otwarcia

Poznajcie historię Pani Anny i jej proces rehabilitacji

Pani Anna w 2017 roku przeszła operacje torbieli naskórkowej mózgu, po której doszło do komplikacji i bakteryjnego zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych. Długi, ponad 3-miesięczny pobyt w szpitalu, niedowład kończyn dolnych, porażenie ogona końskiego i osłabienie siły mięśniowej – taki był początek długiej rehabilitacji i odzyskiwania, stopniowo utraconej sprawności naszej pacjentki.

Pani Anna korzystała z rehabilitacji dziennej, która jak podkreśla była dla niej najlepszym rozwiązaniem po tak męczącym pobycie w szpitalu. Wieczory mogła spędzać z rodziną i spać we własnym domu a cały dzień korzystać z opieki lekarskiej, pielęgniarskiej i intensywnej rehabilitacji pod okiem doświadczonego zespołu fizjoterapeutów.

Włączenia terapii i zajęć na basenie, okazało się dla Pani Anny, strzałem w dziesiątkę. Fizjoterapia w wodzie pozwoliła na zwiększenie stabilności tułowia, zakresów ruchomości, poprawę koordynacji i reedukacje nauki chodu. Podczas zajęć na basenie Pani Anna mogła na nowo poczuć się niezależnie i chodzić bez dodatkowego wsparcia. W wodzie znika, napięcie mięśniowe co przekłada się na rozluźnienie również psychiczne i głęboki relaks tak ważne w całym procesie rehabilitacji.